topenářské práce • plyno-instalace • instalatérské práce • vytápění • solární systémy • zednické práce

Podlahové vytápění

Podlahové vytápění patří k energeticky úsporným systémům. Pracuje s nízkou náběhovou teplotou okruhu 30°C až 55°C. K úsporám energie tak dochází již při výrobě tepla. Zdroj tepla ohřívá topnou vodu na nižší teplotu, a tím se redukuje spotřeba primárního paliva. Současně má tento topný zdroj nižší ztráty (až o 15%), které jsou způsobeny vyzařováním tepelné energie do svého okolí, než zdroje pracující s vysokou teplotou.

Systém podlahového vytápění využívá plastových trubek k rozvodu topné vody, což má řadu výhod jak z hlediska mechanického, tak tepelného. Použité plasty mají vysokou chemickou odolnost – nepodléhají korozi, zabraňují průniku kyslíku do topné vody. Materiály jsou odolné vůči mechanickému poškození, dají se snadno ohýbat bez vzniku nežádoucího pnutí a snadno se pokládají.

Požadovaná nízká teplota v topné soustavě také umožňuje, v kombinaci s elektrokotlem, využití alternativních a obnovitelných zdrojů energie pro vytápění, např. tepelných čerpadel a solárních kolektorů. V lokalitách se zavedeným zemním plynem je optimálním zdrojem tepla kondenzační plynový kotel. V této oblasti mj. využíváme kvalitní materiály pro podlahové vytápění značek REHAU A GABOTERM.