topenářské práce • plyno-instalace • instalatérské práce • vytápění • solární systémy • zednické práce

Krbové teplovodní vložky a kamna

Krby a krbové vložky již dávno nejsou pouhým dekoračním prvkem interiérů, ale staly se z nich moderní úsporné zdroje tepla a to jak pro vytápění objektů, tak i pro přípravu teplé vody. Z hlediska ročních nákladů na vytápění jde o zdroj, který je srovnatelný například s tepelným čerpadlem - dřevo stále patří mezi nejlevnější zdroje energie u nás.

Vzhledem k propracované vnitřní konstrukci s moderním systémem sekundárního spalování EEEC (Economy-Ecology-EmissionControl), zajišťují vysokou účinnost spalování až 86% a splňují ty nejpřísnější evropské normy a emisní limity. Jsou vybaveny systémem centrálního přívodu vzduchu (CPV), který umožňuje přivádět do spalovací komory krbové vložky vzduch pro hoření z exteriérů, předsíní a technických místností.

Krbové vložky s CPV nejsou závislé na množství vzduchu ve vytápěném prostoru, neodebírají mu jeho přirozenou vlhkost, nesnižují kvalitu vzduchu a obsah kyslíku v interiéru. Přispívají tak nejen k udržení příjemného klimatu Vašeho domova, ale také snižují náklady na energii (nespotřebovává se v domě již jednou ohřátý vzduch). Krbová vložka s CPV je velmi vhodná pro stavby krbů v nízkoenergetických domech.


Využíváme a montujeme výrobky firmy Regulus a Romotop.